Elmadağ Kiralık Vinç

iletişim

Serhat, Süleyman Şah Cad. No:43, 06378 İvedik Organize Sanayi Bölgesi, Yenimahalle/Ankara

anasayfamız

Hiyap(hiab) Vinç (Araç üstü vinç)tarihçesi

Eski Mısır’da insanlar ağır taşları ve malzemeleri makaralar ile bir sarkıt sistemi oluşturup taşınacak malzemenin çevresini iple sararak insan gücüne dayalı bir yöntemle taşımaya ve kaldırmaya çalışıyorlardı. İlkel fizik bilgileriyle ve deneme yanılma yoluna başvurarak bu işlemleri gerçekleştiriyorlardı. İşte günümüz teknolojilerinin temel yapı taşları ve yeni modern kullanımı kolay vinçler bu şekilde meydana geldi.

İsveçli bir marka bu sistemi geliştirdi ve ismini kendi şirketinin adı olan ‘Hiab’ ismini verdi. Sonunda Hiyap vinç  denilen yeni modern insan gücüne fazla ihtiyaç duymadan ağır malzemeleri taşıyıp kaldırabilen bir makine inşa etti. Bu ‘Hiab’ adlı makine o kadar çok kullanılmaya ve anılmaya başlandı ki günümüz taşıma vinç kategorisinde kendi ismini Türkçe ’de ‘hiyap’ diye yaratmayı başardı.

Artık günümüzde vinç kiralaması yapmak isteyen kişiler Kamyon vinç kiralama yerine ziyadesiyle Hiyap vinç kiralama, araç üstü vinç kiralama tabirini kullanıyor.

Daha fazla merak ettiğiniz vinç bilgileri için sosyal medyadan bizi takip edebilir ve çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz.